Články - Představujeme produkty

Řezané gerbery (lat. Gerbera): co o nich víme?

Krásné, až okouzlující: gerbery, které jsou podle některých dokonce mnohem krásnějšími květinami než růže. Odkud tyto něžné květinky jsou a jak se o řezané gerbery starat, aby nám ve váze vydržely co nejdéle?

Více info

Frézie (lat. Freesia): co o ní víme?

Frézie aneb Kapská konvalinka, pojmenována německým botanikem podle jeho přítele a studenta, lékaře Friedericha Freese. Co vše o ní víme?

Více info

Jícnovka neboli Lisianthus (lat. Eustoma): co o ní víme?

Krásná květinka, která si vysloužila čestné místo hned ve třech kyticích: jarní kytice, svatební kytice, luční kytice. A to zcela právem.

Více info

Karafiát (lat. Dianthus): co vše o něm víme?

Říká se jí božská květina, nejvíce vžitý název v České republice je pro ni karafiát, nebo také hvozdík, latinsky dianthus. Nádherná květina, která i ve své řezané podobě o své půvaby a zdobnost rozhodně nepřichází.

Více info

Orchidej člunatec (lat. Cymbidium): co o ní víme?

Cymbidium pochází z tropických a subtropických oblastí Asie. Pro své nízké nároky na teplotu je jednou z nejoblíbenějších orchidejí. Co vše o ní víme?

Více info

Zelí okrasné (lat. Brassica): co o něm víme?

Typická podzimní rostlina Brassica aneb Zelí okrasné pochází z Asie, s jejím pěstováním se začalo v Číně a Japonsku. Na jaře se brassica zbarvuje do zelených odstínů, s příchodem podzimu se zajímavě probarví.

Více info

Bouvardie (lat. Bouvardia): co o ní víme?

Kráska s úžasně voňavými, plnými, dlouze trubkovitými květy podobajícími je malé kytici. Květe přitom hned v několika barvách bílé, žluté, růžové, lososové, oranžové i červené paletě. 

Více info

Pavoučkovec (lat. Banksia): co o ní víme?

Unikátní květ banksie má válcovitý tvar a je složen až z několika set drobných kvítečků barvy krémové, přes žlutou až červenou. Co téhle květině víme?

Více info

Čerchava (lat. Astilbe): co o ní víme?

Astilbe, česky čerchava nebo tavolín. Jméno astilbe má řecký původ a znamená nezářící, tedy matný. Krásná květina připomínající z dálky cukrovou vatu nebo jemnou krajku. 

Více info