Články - Květinová etiketa

Květinová etiketa radí, jak vybrat kytici pro paní učitelku

K vysvědčení neodmyslitelně patří kytice pro paní učitelku, malá kytička se může hodit i na začátek školního roku. Jak vybrat tu správnou květinu pro paní učitelku? Hodí se kytice i pro pana učitele? A co učitelky v mateřských školách?

Více info

Poslové jara aneb jarní květiny z přírody kolem nás

Jarní rovnodennost letos oficiálně začne 20. března v 10:37. Také už jaro netrpělivě vyhlížíte? Pokud jste venku ještě nepotkali sněženky, nevěšte hlavu. Kolem vás rostou další poslové jara, které můžete potkat. Znáte je?

Více info

Co vyjadřuje počet květin v kytici

Podvědomě tušíme, že dostat kytici se třemi růžemi má odlišný význam, než dostat kytici například sto růží. Díky symbolice počtu květin se nám odkrývá tajemství: Co chtěl muž vyjádřit kyticí růží?

Více info

Květomluva - slovníček od A do Z

Význam druhů a význam barev květin - co chcete květinou říct?

Více info

Kolik růží k narozeninám

Zapomeňte na pověry o sudém a lichém počtu květin. V případě narozenin si zapamatujte, že vždy se daruje stejný počet květin jako let, které oslavence slaví.

Více info

Co muž říká barvou květin

Co říkáme barvou květin? Každá barva květiny má svůj význam. Černou si od nepaměti lidé spojují s úmrtím, bílou naopak s narozením. Růžovou maminky nejčastěji oblékají holčičkám, modrou klukům – to ví každý. Jakou typologii barev ale mají květiny, ko

Více info