Články - Květinová etiketa

Nosit květiny na první rande?

Květiny na první rande? Jistě! Ideální je jedna květina s velkým květem. Pugét by totiž obdarovaná mohla i špatně pochopit.

Více info

Jak vybrat kytici pro paní učitelku

K vysvědčení neodmyslitelně patří kytice pro paní učitelku, malá kytička se může hodit i na začátek školního roku. Jak vybrat tu správnou květinu pro paní učitelku? Hodí se kytice i pro pana učitele? A co učitelky v mateřských školách?

Více info

Poslové jara aneb jarní květiny z přírody kolem nás

Jarní rovnodennost letos oficiálně začne 20. března v 10:37. Také už jaro netrpělivě vyhlížíte? Pokud jste venku ještě nepotkali sněženky, nevěšte hlavu. Kolem vás rostou další poslové jara, které můžete potkat. Znáte je?

Více info

Co vyjadřuje počet květin v kytici

Podvědomě tušíme, že dostat kytici se třemi růžemi má odlišný význam, než dostat kytici například sto růží. Díky symbolice počtu květin se nám odkrývá tajemství: Co chtěl muž vyjádřit kyticí růží?

Více info

Květomluva - slovníček od A do Z

Význam druhů a význam barev květin - co chcete květinou říct?

Více info

Květomluva - emoce beze slov

Květomluva, tajemný jazyk květin, umožňuje vyjadřovat emoce beze slov. Od dávných časů v Konstantinopoli až po moderní dobu v Evropě, květiny sloužily jako nástroj k vyjádření lásky, vděku a dalších citů. Ponořte se do fascinujícího světa květomluvy

Více info

Kolik růží k narozeninám

Zapomeňte na pověry o sudém a lichém počtu květin. V případě narozenin si zapamatujte, že vždy se daruje stejný počet květin jako let, které oslavence slaví.

Více info