Jak pečovat o řezané tulipány

2. 4. 2019 / Péče o řezané květiny

5+1 tipů, jak by měla vypadat péče o tulipány

Kupujte vždy čerstvé tulipány

Tulipány kyticeČerstvý tulipán poznáte podle stonků a listů, ty by neměly mít jinou než zelenou barvu a neměly by být zvadlé. Zkontrolujte i tyčinky uvnitř květů, pokud jsou pevné, pak byly tulipány nedávno ustřižené. A nakonec, jen čerstvé květy tulipánů mají pevné plátky korunních listů.

Seříznout!
Pusťte kohoutek se studenou vodou, chopte se nástroje a začněte seřezávat. Každý stonek aspoň o centimetr pod úhlem 45 stupňů. Díky šikmému řezu se zvětší plocha, kterou se může tulipán napít. A vězte, že bude mít velkou žízeň. Tulipány zbožňují chlad. Zkuste jim do vázy vhodit kostky ledu. Uvidíte, jak si budou lebedit.

Vysoká váza
Tulipány mají dvě překvapivé vlastnosti: kopírují tvar nádoby, ve které jsou uložené a nepřestávají růst, a to ani ve váze. Takže zvolte vysokou vázu, tulipány nebudou mít nutkání svěsit hlavy, a když povyrostou, tak je seřízněte. Tulipány tak zůstanou krásně vzpřímené.

Jak si vytvořit doma dokonalou atmosféru s kyticí ve váze? Tipy naleznete ZDE

Měňte vodu

Jestli chcete svým tulipánům dopřát, měňte jim vodu každý den, a když už jste u toho, rovnou je seřízněte.

Udržujte chlad

Zjistěte, kde máte v bytě největší chlad, a tam tulipány umístěte. Zkuste najít takové místo, které není v lednici. Tulipánům vyhovuje zima, takže jestli je umístíte k topení, nebo ke krbu, můžete se s nimi rovnou rozloučit.

Milujte je a kochejte se

Každodenní „och“ není od věci. Tulipány sice nejsou narcisy, ale když dokázaly zhroutit celou ekonomiku, něco magického na nich asi bude.

Komentáře

Nebudeme Vás zahlcovat každodenním spamem, jednou za čas Vám pošleme email s informacemi o novinkách nebo zajímavých akcích.

Nahoru

723 350 000