Fair trade: férově vypěstované řezané květiny

Nakupujte v našem květinářství fair trade řezané květiny - podpoříte tak spravedlivý obchod.

Nakupování řezaných květin s Fairtrade certifikací má smysl. Díky Vašemu zájmu o tyto květiny mají šanci na lepší budoucnost lidé v Africe, Asii a Latinské Americe.

 

Řezané květiny s Fairtrade certifikací pomáhají dostat školy, nemocnice a pitnou vodu tam, kde jich je nejvíce potřeba a přitom tam stále chybí. Součástí fair trade obchodu je také zajištění důstojných a bezpečných pracovních podmínek pro zaměstnance. Mají tak jistotu spravedlivé mzdy a zajištění vzdělání pro své děti - stejně jako Vy nebo my. To ale není vše...

fair-trade-ruze.jpg (122 KB)

Fair trade je obchodní partnerství,

které přináší všem stranám výhody. Pro pěstitele a řemeslníky to znamená, že dostanou za své produkty spravedlivou výkupní cenu. S ní v klidu pokryjí náklady na produkci i uživení celé rodiny. Pro zaměstnance to přináší řadu výhod v oblasti pracovněprávních vztahů od férové pracovní smlouvy po bezpečné pracovní podmínky na pracovišti.

A v neposlední řadě jsou tu spotřebitelé,

tedy Vy a my. I pro nás plyne z fair trade obchodu mnoho výhod. Tou hlavní výhodou je beze sporu skvělý pocit, že jsme podpořili férový obchod s ohledem na udržitelný rozvoj a spravedlivé pracovní podmínky. Samozřejmě jsou tyto květiny velmi kvalitní a krásné, takže jimi uděláme velkou radost i těm, kterým je darujeme.

florea_ruze_01.jpg (140 KB)

Fair trade v číslech

Fair trade je druh obchodu, do kterého je zapojeno přes 2,5 milionu fairtradových pěstitelů a řemeslníků, nejen řezaných květin, ale také kávy, banánů, kakaa a dalších produktů.

Řezaných květin s Faiftrade certifikací bylo od roku 2001 prodáno přes 640 milionů - po celém světě!

V letech 2013 - 14 obdrželi pracovníci prémie v hodnotě 5,6 milionů euro. Z toho 33 % se rozhodli investovat do vzdělání, protože v něm vidí jako řada z nás budoucnost.

Připravení podpořit dobrou věc?

Nakupte fair trade květiny ještě dnes a už zítra Vám je doručíme kamkoliv v ČR.

fairtrade-ruze-oserian.jpg (152 KB)

>>> Ještě více informací o Fair trade <<<

>>> Jak probíhá rozvoz květin <<<

>>> Jak nakupovat květiny online <<<

>>> Hodnocení zákazníků <<<