723 350 000 Celý týden 8 - 21 hod. Sobota 8 - 20 hod.
Doprava zdarma
pro objednávky
nad 1 180 Kč
Košík 0 Kč 0
MENU

Lichý nebo sudý počet květin do kytice?

Lichý nebo sudý počet květin do kytice? Dopustíme se společenského přešlapu, pokud darujeme sudý počet květin k narozeninám? Co doporučuje mistr etikety Ladislav Špaček?

Sudý počet květin k narozeninám?

Kytice k narozeninám vás dokáže potrápit. Umožňuje etiketa darovat sudý počet, pokud ten odpovídá věku obdarované? „Spousta lidí se domnívá, že když má žena 20, 30, 40, 50, že jí nemohou dát kytici, která má tento sudý počet květů,“ říká odborník na etiketu Ladislav Špaček, a dodává: „Ona má přece tolik roků a musí dostat tolik růží.“ 

 

Kolik růží k svátku?

Kytice k svátku je ideální k vyjádření vašich citů. Pokud chcete poslat přání k svátku babičce, držte se zakořeněného lichého počtu. Je-li oslavenkyně mladší ročník, můžete být kreativní. Proč nepřestat strašit pohřebními pověrami a neinspirovat se ve světě tolik populárními tucty růží? Ty mají alespoň jasný význam. 12 růží = Myslím na Tebe 12 měsíců v roce. 24 růží = Myslím na Tebe 24 hodin denně. Tím máte vyřešený nejen počet, ale i dokonalý vzkaz, který kurýr spolu s kyticí předá.

Kolik růží k výročí?

Kytice k výročí má stejná pravidla jako narozeninová kytice. Kolik měsíců či let slavíte, tolik růží by měla kytice obsahovat. Opět vám odpadá stres, zda smíte darovat sudý počet květin.

100 růží – kytice s jasným poselstvím

Pokud chcete vytvořit nezapomenutelný zážitek, pak pošlete kytici sto růží. Její velikost je stejně okouzlující jako význam. 100 růží = Budu Tě milovat dalších sto let nebo do konce svého života.

Kolik růží na pohřeb?

Pohřební kytice se drží křesťanských tradic. Je zvykem dávat sudý počet. Říká se, že jedna květina je určena pro zemřelého, druhá pro Boha. Nebo že sudý počet květin zahání osamělost zemřelého. Mladým zesnulým se dnes již běžně nosí jedna bílá růže.

Sudý a lichý počet květin závěrem

  • Při výběru květin do kytice se řiďte vlastním srdcem nebo vkusem obdarovaného.
  • Každá kytka k narozeninám nebo k výročí je krásná v jakémkoli počtu, protože je právě od vás.
  • Květomluva, etiketa, psychologie barev, astrologie a všechna další „společenská“ pravidla jsou jen jakousi pomůckou.
  • Víte, že pravidla kolem sudých a lichých počtů květin zná jen východní Evropa a Amerika?
Rádi Vám poradíme obchod@florea.cz +420 723 350 000