| Doprava ZDARMA po CELÉ ČR již při nákupu za 1.190 Kč | - | 100 růží již za 1.145 Kč |

ALLIUM (Česnek okrasný)

19. 1. 2017 / Představujeme produkty

Za latinským názvem allia se schovává česnek sibiřský. Název této rostliny pochází z keltského slova „all“, což znamená „pálivý“.

Allium pochází z Himaláje, kde dorůstá výšky okolo 1,5 m a květ může mít v průměru až 20 cm. V Holandsku se pěstuje již od 16. století.

Okrasný česnek je rostlina s úchvatným kulovitým květenstvím, které může mít barvy světle modré, bílé, fialové nebo purpurové. Je známo více jak 700 druhů této květiny. Barevně převažuje fialová a modrá varianta.

Na lysém velmi pevném stvolu je neobvyklé, husté a kulovité květenství. Květ je složen z několika set drobných kvítků, které postupně nakvétají vždy na delších a delších stopkách, čímž se stále zvětšuje květenství.

Množení allia je náročný a zdlouhavý proces. Tato květina se množí semeny, přičemž semenáče totiž vykvétají za 5 - 8 let a během pěstování jich 60 - 80% zahyne.

Aby vám allium ve váze vydrželo co nejdéle, pravidelně měňte vodu a seřezávejte stonky. Za těchto podmínek vydrží 15 - 20 dní. Květy je možné také usušit a použít jako dekoraci.

Podobné články

Komentáře

Nebudeme Vás zahlcovat každodenním spamem, jednou za čas Vám pošleme email s informacemi o novinkách nebo zajímavých akcích.

Nahoru

723 350 000