Čerstvé květiny nakoupené v Holandsku jsme právě vložili na náš web. Jejich cestu do ČR můžete díky GPS sledovat online
723 350 000 Celý týden 8 - 21 hod. Sobota 8 - 20 hod.
Doprava zdarma
pro objednávky
nad 1 499 Kč
Košík 0 Kč 0
MENU

ALLIUM (Česnek okrasný)

Za latinským názvem allia se schovává česnek sibiřský. Název této rostliny pochází z keltského slova „all“, což znamená „pálivý“.

Allium pochází z Himaláje, kde dorůstá výšky okolo 1,5 m a květ může mít v průměru až 20 cm. V Holandsku se pěstuje již od 16. století.

Okrasný česnek je rostlina s úchvatným kulovitým květenstvím, které může mít barvy světle modré, bílé, fialové nebo purpurové. Je známo více jak 700 druhů této květiny. Barevně převažuje fialová a modrá varianta.

Na lysém velmi pevném stvolu je neobvyklé, husté a kulovité květenství. Květ je složen z několika set drobných kvítků, které postupně nakvétají vždy na delších a delších stopkách, čímž se stále zvětšuje květenství.

Množení allia je náročný a zdlouhavý proces. Tato květina se množí semeny, přičemž semenáče totiž vykvétají za 5 - 8 let a během pěstování jich 60 - 80% zahyne.

Aby vám allium ve váze vydrželo co nejdéle, pravidelně měňte vodu a seřezávejte stonky. Za těchto podmínek vydrží 15 - 20 dní. Květy je možné také usušit a použít jako dekoraci.