CYMBIDIUM (Člunatec)

5. 12. 2014 / Představujeme produkty

Tato orchidej je díky tvaru svých okvětních lístků nazývána česky jako člunatec.

Cymbidium pochází z tropických a subtropických oblastí Asie. Pro své nízké nároky na teplotu je jednou z nejoblíbenějších řezaných orchidejí. Jako jedna z mála má zimní dobu květu, takže je dostupná až od září. Je to nejpopulárnější orchidej kvetoucí v zimě a na jaře.

Cymbidia se pěstují už tisíce let, zejména v Číně. V Asii je cymbidium symbolem úcty a přátelství. Confucius ve svém díle poctil tuto orchidej označením „Král vůně“.

Cymbidia dělíme dle velikosti květů do dvou skupin – velkokvěté a malokvěté.

 

 

Aby vám cymbidium vydrželo co nejdéle, šikmo seřízněte stonek o cca 2 cm a dejte do vysoké vázy, která bude květinu podebírat a udrží tvar i životnost stonku. Pokud stonek zčerná, znamená to, že květina nevstřebává dostatečné množství vody a je potřeba ji znovu seříznout. Tyto orchideje nesnášejí prudké teplotní výkyvy a mají rády chladnější klima, je dobré je mít v místnosti, kde teplota nepřekročí 20 °C. Při dodržení těchto podmínek se z krásy cymbidia budete radovat po dobu od 2 až do 3 týdnů.

 Pěstitelé:

Mykali
Leo Ammerlaan
Prins Orchidee

 YouTube:

Komentáře

Nebudeme Vás zahlcovat každodenním spamem, jednou za čas Vám pošleme email s informacemi o novinkách nebo zajímavých akcích.

Nahoru

723 350 000