Čokoládové růže: specialita pro všechny, kteří obdivují nezvyklé květy

Už jste někdy věnovali nebo dostali růže, které vypadají jako z čokolády a dokonce mají i její sladkou vůni? Pojďte se podívat, jak tyto nevšední květy vznikají a co jim dává jejich neuvěřitelnou výdrž.

Speciality z Holandska

Téměř všechny speciální růže v naší nabídce pocházejí od mezinárodně úspěšné firmy V.I.P Roses Sassen, která se zaměřuje na nejrůznější úpravy květů. V jejím portfoliu tak najdeme růže, které svítí ve tmě, mají saténový povrch nebo třeba duhové okvětní plátky.

Čokoládová růže Valentine

Na začátku byla bílá růže

I když „čokoládové“ květy vypadají a voní tak, že byste si na nich hned chtěli smlsnout, nejsou ve skutečnosti stvořené z oblíbené sladké pochoutky. Původně se jedná o živé růže superprémiových odrůd, jako jsou třeba Avalanche nebo Athena. Ty se pak namáčejí v různě tónovaném voňavém vosku, respektive parafínu. K dokonalé iluzi čokolády tak napomáhají nejenom jejich barvy, ale i typická vůně.

Designů je neuvěřitelné množství. Povrch imituje bílou, mléčnou i hořkou čokoládu, vybírat ale můžete také z nejrůznějších veselých barev. V portfoliu je dokonce zlatá růže! Aby byl efekt opravdu silný, pokrývají okraje vybraných růží ještě drobné perličky a střed zdobí romantické srdíčko.

Kytice čokoládových růží Pearl

Nevídaná výdrž

Když “čokoládová” vrstva zafixuje tvar růže, dá jí extrémní trvanlivost. Ve váze vás tak bude kytice těšit mimořádně dlouho. A až ovadnou listy, můžete květy snadno uštípnout a uložit si je například do dekorativní misky. Radost vám tak budou dělat ještě déle.

O květiny se stačí starat jako o jiné růže. Ideálně tedy jednou za dva dny vyměnit vodu, vždy minimálně do poloviny stonky. Samotný stonek je navíc potřeba pravidelně zkracovat, čerstvý řez se už po pár desítkách hodin zatáhne a květina ztrácí schopnost pít. 

Vystupte z řady

Čokoládové květy nejsou běžnou volbou, to je jasné na první pohled. Díky tomu máte jedinečnou šanci vystoupit z řady a svou kyticí se odlišit od ostatních. Tak neváhejte a vyberte tu pravou přímo v naší sekci Speciální růže