Velký přehled: Co nám muž říká barvou růží?

Víte jaký význam mají barvy květin a růží v kytici?

Nejen na svatého Valentýna nebo MDŽ si lámou ženy hlavu s tím, co jim chtěl muž barvou růží říci. Dostala jste zrovna kytici žlutých růží od někoho, od koho byste nečekala? Poslala vám vaše dávná láska modré růže? 

 

  Jaký význam mají rudé růže v květomluvě?

Rudé růže, červené růže

Takové růže jste mohla dostat ze dvou důvodů. Buď dárce miluje červenou barvu, nebo se opíral o květomluvu.

V prvním případě to o něm říká, že je osobou s velkým zápalem pro věc a chutí zvítězit. V druhém případě velmi záleží na odstínu červené.

Pokud je světlejší, jedná se o upřímnou lásku. Sametové a až temně rudé květy symbolizují spalující vášeň.

Na tu je ale prý třeba dávat si pozor - stejně rychle jako láska dárce zahořela, může i pohořet, ale nemáme to potvrzené :)

Růžové růže - význam

Růžové růže

Působí na Vás růžové růže dvojím dojmem? Někdy žensky a elegantně, jindy zas něžně až roztomile? Tak přesně takový význam růžové růže mají. Záleží však na odstínu. Světlejší odstíny růžové říkají: Jsi krásná! nebo: Upřímně Tě miluji.

Ideální do kytice k výročí nebo jako upozornění: V Tvém okolí máš tajného ctitele. Tmavě růžové růže jsou vyjádřením oddanosti nebo chvály. Taková kytice světle růžových růží se skvěle hodí jako dárek k promoci či k maturitě pro mladou slečnu.

 

Modré růže - význam

Modré růže, fialové růže

Co znamená modrá růže? Modré růže nebo fialové růže poukazují na to, že dárce je vnitřně vyrovnaný a má srovnané hodnoty.

Muž jimi může dávat najevo obdiv, úctu nebo veliké uznání za Vaše počínání. Mezi nedůvěřivými partnery bývají důkazem věrnosti a zbytečného žárlení.

Význam barvy bílých růží

Bílé růže, krémové růže

Nejsou symbolem ničeho jiného než upřímnosti, věrnosti, věčnosti, pokory a spirituality. Právě pro svůj význam se staly tak oblíbenými květinami do svatební kytice.

Jejich darováním muž říká: Jsem k Tobě upřímný. Omlouvám se. Jsi má jediná. Jsi mi sympatická...

Z bílých růží bývají opravdu krásné velké kytice k výročí, ale také zásnubní kytice doplněné o prstýnek. Jedna bílá růže se tradičně nosí na pohřeb, jako symbol mladého a brzy vyhaslého života.

Význam barvy oranžových růží

Oranžové růže

Nádherné hřejivé barvy růží, které kralují letním a někdy i podzimním kyticím. Pokud dostanete od muže, který není váš partner nebo příbuzný, kytici oranžových růží, mohlo by to symbolizovat tajné city k Vaší osobě. Oranžové růže jsou prý přesně něco mezi červenými (láska) a žlutými růžemi (přátelství). Říkají: Chci něco víc! nebo Už nechci skrývat své city k Tobě.

Žluté růže a jejich význam v květomluvě

Žluté růže

Kytice žlutých růží je pak pravým opakem. Daruje se ve vší početnosti za účelem vykouzlit obdarované úsměv, vyjádřit radost ze společného přátelství anebo popřát brzké uzdravení. Žluté růže jsou zkrátka symbolem radosti, přátelství, hrdosti a díků.

Rozhodně by za jejich darováním neměl být žádný lechtivý podtext, ani touha měnit vztah mezi dárcem a obdarovanou. Pokud totiž je, jsou žluté růže důkazem žárlivosti a panovačnosti.

Význam zelených růží

Zelené růže

Sice nejsou tak často k vidění, a barva skutečných zelených růží je spíše bledší a méně výrazná. Náznak zelené pak můžeme často vidět u žlutých, bílých, krémových nebo růžových růží. Výrazné zelené růže jsou pak jen ty obarvené. Jsou symbolem štěstí, podpory a naděje.

Pokud si je darují přátelé nebo rodina, mají přesně tento význam. Vybere-li muž zelené růže ne pro jejich význam, ale protože má rád zelenou barvu, znamená to, že je vytrvalý, neodbytný a potřebuje zanechat silný dojem.

Význam dohových růží

Duhové růže

I když se nejedná o přírodní růže, ale o obarvené růže, mají svůj význam. A přesně takový, jaký vás možná napadá. Vyjadřují více názorů nebo emocí v jednom květu růže.

Kytice duchových růží může znamenat prakticky cokoliv, ale vždy pozitivního. Třeba, že život s vámi je krásně pestrý, nebo že v dárci probouzíte mnoho pozitivních emocí.

Zkrátka významů je mnoho, jako barev na květech duhových růží :)

Význam černých růží

Černé růže

Pro květinu ne až tak sympatická barva, kterou byste možná vybrali jen na hrob. Přesto je dobré se nad jejím významem zamyslet. Někteří o černých růžích mluví více než pozitivně. Černá růže pro ně má význam nových začátků a zastrašení starých a škodlivých zvyků.

Nejspíše se pro ně při výběru růží do kytice nerozhodnete, ale dát si černou růži do vázy a položit vedle ní tabulku čokolády a slib, že už si nikdy nekousnete? To by možná mohlo zabrat :)