723 350 000 Celý týden 8 - 21 hod. Sobota 8 - 20 hod.
Doprava zdarma
pro objednávky
nad 1 499 Kč
Košík 0 Kč 0
MENU

Květinová etiketa radí, jak vybrat kytici pro paní učitelku

K vysvědčení a konci školního roku neodmyslitelně patří kytice pro paní učitelku. Malá kytička se hodí i na začátek školního roku. Jak vybrat tu správnou květinu pro paní učitelku? Hodí se kytice i pro pana učitele? A co paní učitelky v mateřských školách? Odpověď jsme našli v květinové etiketě a u mistra etikety Ladislava Špačka.

Školáci a školačky tradičně nosí kytice za vysvědčení. Dle Ladislava Špačka se však květiny hodí i na začátku školního roku. Jak na tyto dvě odlišné události nahlíží květinová etiketa?

Květina pro paní učitelku

 

Jak vybrat tu pravou kytici pro paní učitelku podle Ladislava Špačka

„Začátek či konec školního roku, to jsou z hlediska květinové etikety dvě rozdílné situace," radí mistr etikety Ladislav Špaček a dodává: „Na začátku školního roku bychom měli volit asi kytičku menší, ta je pro paní učitelku a je to jen taková pozornost. Určitě by to neměl být obrovský pugét 100 růží, to by se paní učitelka cítila hodně zavázána. Spíše se hodí malá kytička svěžích letních barev, protože je stále ještě přechod léta a podzimu. A větší květina se hodí spíš na konec školního roku, paní učitelka přivítá jak barvy, tak vůně."

 

Co když ale paní učitelka dostane od svých žáků tolik kytic, že je již nebude mít kam uložit?

Dokonalým řešením jsou květinové krabičky, které svým výtvarným provedením potěší a zároveň paní učitelka nebude muset řešit nedostatek váz. Květy v květinových krabičkách jsou totiž vypíchané do speciální aranžérské hmoty a při správné péči vydrží čerstvé stejně dlouho jako kytice ve váze.

Mohlo by vás zajímat: Básničky, přání a poděkování pro paní učitelku

Kytice pro pana učitele: ano či ne?

I pan učitel má nárok na odměnu za svou dobře odvedenou práci. Ovšem květinová etiketa říká, že bychom měli volit odlišné kytice, než volíme pro paní učitelku. Největší rozdíl by měl být v barvách kytice. Všeobecně nedoporučujeme věnovat mužům kytici něžných barev. Ideální jsou takové barvy, které nejsou spojeny s křehkostí a jemností. Naopak kytice s modrými květy růží, nebo temně rudými až černými (Black Baccara), nebo až hnědými trsovými růžemi (Chococcino) jsou v kytici pro pana učitele vítány.

Liší se i způsob vazby kytice, zatímco pro paní učitelku volíme kytici vázanou dokulata a třeba i s romantickými prvky, kytice pro muže by měla být vázána naplocho a bez něžných perliček a ozdobných stuh.

Dávají děti ve školce učitelkám květiny?

Děti si ze školky sice neodnáší žádná vysvědčení, zato bývají "vyblbnuté" a plné nových informací. Podle nás si i paní učitelky z mateřské školky kytici zaslouží. Může být drobnější, nebo se může jednat pouze o jednu květinu, ale vždy splní svůj účel. Vždy potěší. Malé děti navíc ze všeho nejraději dělají radost svým blízkým, a tak může být předání kytice paní učitelce velmi milá zkušenost. 

Poznámka pod čarou: I ti nejmenší z mužů se mohou učit květinové etiketě hned od mala. Je třeba kout železo, dokud je žhavé :-)

Kytice pro paní učitelku závěrem:

  • Na začátek školního roku volíme menší kytice ve střídmějších barvách.
  • Kytice na konec školního roku by měly být dokulata vázané, větší a pestřejší.
  • Originální alternativou ke klasickým kyticím jsou květinové krabičky, které řeší případný problém s nedostatkem váz.
  • Kytice pro pana učitele by měla být naplocho vázaná, v modrých, černých nebo hnědých barvách bez romantických prvků.
  • Paní učitelky ve školce si také zaslouží květiny.

Kytice 9 rudých růží MADAM RED 40cm

279 kusů dodání od 16. 7. 2020

166 Kč

Detail

Kytice 9 míchaných růží AGATHA 50cm

183 kusů dodání od 16. 7. 2020

220 Kč

Detail

Kytice 15 rudých růží MADAM RED 40cm

167 kusů dodání od 16. 7. 2020

271 Kč

Detail

Kytice 9 červených růží RED CALYPSO 45cm

164 kusů dodání od 16. 7. 2020

183 Kč

Detail

Kytice 9 červených růží RED CALYPSO 50cm

132 kusů dodání od 16. 7. 2020

201 Kč

Detail

Kytice 21 rudých růží MADAM RED 40cm

119 kusů dodání od 16. 7. 2020

367 Kč

Detail