Kolik růží k narozeninám

Zapomeňte na pověry o sudém a lichém počtu květin. V případě narozenin si zapamatujte, že vždy se daruje stejný počet květin jako let, které oslavence slaví.

Kolik růží věnovat k narozeninám?

Počet růží k narozeninám se odvíjí od věku oslavenkyně či oslavence. Ani zastánci pověr o nutném lichém počtu se nemusí bát věnovat sudý počet, pokud se slaví narozeniny, které tomuto číslu odpovídají.

Jak se na počet růží k narozeninám díváme u nás

Stejně jako na květomluvu, se i na počet růží klade v České republice stále velký důraz. Floristky v květinářstvích na takové otázky odpovídají neustále. Právě otázka kolik růží darovat k narozeninám zaznívá nejčastěji. Přestože mnoha mužům, ale i některým ženám, způsobuje myšlenka na výběr růží pro kolegyni nebo tchyni mírnou nervozitu, je to úplně zbytečné. Prakticky každého obdarovaného potěší kytice růží nehledě na počet, nebo barvu.

Důležité je vzpomenout si a popřát, ale málokdo to má v hlavě takto nastavené. Přesto dochází, nejen v ČR, k určitému posunu. Květinová etiketa je na ústupu hlavně mezi mladými, kteří chtějí udělat radost oblíbenou květinou. Soustředí se více na cenu růží, ale i na to, zda jsou fair trade. Pokud jste spíše tradicionalista, kterého zajímá, kolik růží k narozeninám se sluší dát, držte se následujících doporučení.

Počet růží v kytici k narozeninám

Kolik růží k narozeninám rodině

Pokud slaví narozeniny vaše maminka, sestra nebo babička, můžete jim bez obav darovat tolik růží, kolik slaví let. Jistě je neurazí fakt, že jim připomínáte jejich věk. Naopak, kdy jindy se jim stane, že dostanou kytici 35 nebo 55 růží? Jedinou výjimku tvoří tchyně.

Ty pravděpodobně neocení, že jim připomínáte jejich věk v jakékoli podobě. Záleží ovšem na tom, jaký máte mezi sebou vztah. Pokud jsou ženy ve vaší rodině spíše na sladké, raději investujte do kvalitní, dražší čokolády. Jistě více ocení dárek, který mohou sníst. Na růže ale nezapomeňte, jen se držte tradičních 3 až 9 růž

narozeniny-v-rodine.jpg (1022 KB)

í v kytici.

Kolik růží k narozeninám přítelkyni nebo manželce

Je to úplně jednoduché: záleží jen na vás! Zda to bude 5, 30 nebo 100 růží, je čistě jen otázkou velikosti vaší lásky. A to nejen v případě narozenin. Někteří muži bývají docela kreativní a do narozeninové kytice růží ukrývají různou symboliku skrze počet. Například 30 růží k 30. narozeninám a dalších 30 růží za 30 krásných měsíců po jejím boku. Zkrátka fantazii ani lásce se meze nekladou. Ani květinová etiketa to nemůže ovlivnit.

prani-k-narozeninam-tlacitko.jpg (23 KB)

 

Mohlo by vás v souvislosti s "počtem květin k narozeninám" také zajímat:

Co vyjadřuje počet růží v kytici

Vyhněte se trapasu aneb sudý počet květin ke kulatým narozeninám

Přáníčka, vzkazy a básničky k narozeninám

20 básniček z lásky a zamilovaných vzkazů