Svatební kytice

Svatební květiny vám připravujeme na zakázku

Naše floristky vám připraví návrh svatebních květin a kytic přesně podle vašeho přání. Dostanete přesný seznam květin včetně jejich cen, ceny za svatební vazbu i doplňky. Pokud si budete přát zajistit svatební kytice a květinovou výzdobu na klíč, přijedeme za vámi a celou svatbu vám zařídíme na místě.

zakázková floristika po-čt 9-16 hod.

723 350 000

Tápete při výběru svatební kytice? Inspiraci naleznete zdeJak vybrat svatební kytici

✔ Kytice pro nevěstu

Svatební kytice je nejdůležitějším doplňkem nevěsty. Její výběr je nutné přizpůsobit šatům a postavě nevěsty. Složení květin by mělo odpovídat období i prostředí, ve kterém se svatba koná.

         

 ✔ Kytice pro maminku

Vázání svatební kytic pro maminku je obvykle kompaktní. Malá kulatá kytička by měla být laděná do stejné barvy jako květiny pro nevěstu. Podle oblečení maminky je možné také pouze přizdobit jeden květ.

         Svatební kytice pro maminku

 ✔ Kytičky pro babičky

Pro babičky připravíme malou kompaktní vazbu z jednoho či tří květů s krátkým stonkem. Barva květiny bude opět vycházet z barevného ladění celé svatby.

     Svatební kytice pro babičky

Korsáž pro ženicha

Květina do klopy ženichova saka by měla být stejné barvy jako květina pro nevěstu. Ideální je květina použitá v kytici nevěsty. Tvar ženichovi korsáže by měl vycházet z kytice nevěsty. 

Svatební korsáž pro ženicha

✔ Kytice pro svědkyně a družičky

Družičky by měly mít kytici podobnou květině nevěsty, ale mnohem menší. Složení by mělo být podobné, popř. je vhodné místo květin připravit květinové náramky ze stejných květin.

  Svatební kytice pro družičky

 ✔ Korsáž pro svědka ženicha

Podobně jako u kytiček pro družičky, které jsou zmenšeninou kytice nevěsty, by měla být korsáž svědka menší variantou korsáže ženicha. Můžete použít i vývazek z myrty, jako mají ostatní hosté.

Korsáž pro svědka

 

✔ Korsáž pro tatínky

Podobně jako u korsáže ženicha je i ozdoba klopy saka tatínka většinou tvořena jedním upraveným květem z kytice pro nevěstu. Druh a barva květu se zvolí podle barvy tatínkova obleku.                            

Svatební korsáž pro tatínky

 ✔ Květinový náramek pro nevěstu 

Květinový náramek na ruku živých květů může být výraznější, pokud je náhradou za svatební kytici, nebo naopak nenápadným doplňkem ke svatební květině. V žádném případě by neměl nevěstě překážet ;)

Květinový náramek pro nevěstu

 ✔ Květiny na svatební dort

Svatební dort ozdobený živými květinami tvoří překrásnou dominantu svatebního stolu. Jako květiny se nejčastěji používají gerbery, chryzantémy nebo naopak jemné trsové růžičky.                                                 

Květiny na svatební dort 

Kytice na házení 

Nevěsta hází květinu neprovdaným slečnám, ale pokud si chce svoji svatební kytici zachovat jako vzpomínku, připravíme jí kytici na házení. Stejně tak, pokud je kytice nevěsty převislá a nevhodná na házení.

Nevěsta - kytice na házení

✔ Květiny do vlasů  nevěsty

Živé květiny ve vlasech nevěsty jsou nádherným doplňkem. Většinou jsou to jemné květy stejné jako ve svatební kytici. Jejich množství volíme podle účesu nevěsty a je vhodné konzultovat s kadeřníkem.

Květiny do vlasů nevěsty

✔ Svatební  výzdoba obřadní místnosti

Svatební dekoraci obřadní místnosti připravíme v souladu s prostředím. Jiné květiny použijeme v kostele, jiné v moderní obřadní místnosti či na zahradě. Barvu dekorace volíme s ohledem na podobu celé svatby.                                                                                         Svatební výzdoba obřadní místnosti

 

✔ Květinové dekorace vozidel

Připravíme Vám tu nejhezčí květinovou dekoraci na vaše auta. Rozsah ozdobení vozu si zvolíte sami, můžeme Vám připravit drobnou květinovou dekoraci i kompletní výzdobu vozu.

Květiny na auto pro nevěstu

✔ Květiny na svatební stůl

Výzdobu svatebního stolu volíme podle dispozic místnosti i samotných stolů. Rozsah a velikost květinové výzdoby si zvolíte sami. Pomůžeme  připravit kompletní výzdobu objektu, ve kterém se svatba koná.

Květiny na svatební stůl 

 

 

 

Květiny na polštářek pro nevěsty

Úprava polštářku na prstýnky, který bývá součástí těch "nejdůležitějších" svatebních fotografií, je provedena většinou drobnými kvítky trsových růží v barvě květiny pro nevěstu.

 Polštářek na prstýnky

✔ Vývazky pro svatební hosty

U nás je tradicí připravit svatební vývazky z myrty a bílé mašličky. Vývazky se umisťují na levou stranu šatů svatebních hostů. Délka myrty může být od 10 do 20 cm, popř. je možné připravit i myrtové věnečky.  

Svatební myrta