Svatební kytice

Svatební květiny vám připravujeme na zakázku

Naše floristky vám připraví návrh svatebních květin a kytic přesně podle vašeho přání. Dostanete přesný seznam květin včetně jejich cen, ceny za svatební vazbu i doplňky. 

volejte 723 350 00

Podívejte se na fotografie svatebních květin, které jsme pro vás připravili. Foto je zveřejněné se souhlasem zákazníků. Květiny jsou kompletně od Florea a můžeme vám poskytnout bližší informace k cenám a použitým květinám.

fotografie svatebních kytic

✔ Kytice pro nevěstu

Svatební kytice je nejdůležitějším doplňkem nevěsty. Její výběr je nutné přizpůsobit šatům a postavě nevěsty. Složení květin by mělo odpovídat období i prostředí, ve kterém se svatba koná.

Tápete při výběru svatební kytice? Inspiraci naleznete zde: Jak vybrat svatební kytici

         

 ✔ Kytice pro maminku

Vázání svatební kytic pro maminku je obvykle kompaktní. Malá kulatá kytička by měla být laděná do stejné barvy jako květiny pro nevěstu. Podle oblečení maminky je možné také pouze přizdobit jeden květ.

svatební kytice pro maminku

 ✔ Kytičky pro babičky

Pro babičky připravíme malou kompaktní vazbu z jednoho či tří květů s krátkým stonkem. Barva květiny bude opět vycházet z barevného ladění celé svatby.   

✔ Korsáž pro ženicha

Květina do klopy ženichova saka by měla být stejné barvy jako květina pro nevěstu. Ideální je květina použitá v kytici nevěsty. Tvar ženichovi korsáže by měl vycházet z kytice nevěsty. 

kytice pro ženicha - korsáž do saka

✔ Kytice pro svědkyně a družičky

Svědkyně a družičky by měly mít kytici podobnou květině nevěsty, ale mnohem menší. Složení by mělo být podobné, popř. je vhodné místo květin připravit květinové náramky ze stejných květin.

svatební kytice pro svědkyni

 ✔ Korsáž pro svědka ženicha

Podobně jako u kytiček pro družičky, které jsou zmenšeninou kytice nevěsty, by měla být korsáž svědka menší variantou korsáže ženicha. Můžete použít i vývazek z myrty, jako mají ostatní hosté.

svatební korsáž pro svědka

✔ Korsáž pro tatínky

Podobně jako u korsáže ženicha je i svatební ozdoba klopy saka tatínka většinou tvořena jedním upraveným květem z kytice pro nevěstu. Druh a barva květu se zvolí podle barvy tatínkova obleku.                            

svatební korsáž pro tatínka

 ✔ Květinový náramek pro nevěstu 

Květinový náramek na ruku živých květů může být výraznější, pokud je náhradou za svatební kytici, nebo naopak nenápadným doplňkem ke svatební květině. V žádném případě by neměl nevěstě překážet ;)

svatební náramek pro nevěstu

 ✔ Květiny na svatební dort

Svatební dort ozdobený živými květinami tvoří překrásnou dominantu svatebního stolu. Jako květiny se nejčastěji používají gerbery, chryzantémy nebo naopak jemné trsové růžičky.                                                 

květiny na svatební dort
 

✔ Kytice na házení 

Nevěsta hází květinu neprovdaným slečnám, ale pokud si chce svoji svatební kytici zachovat jako vzpomínku, připravíme jí kytici na házení. Stejně tak, pokud je kytice nevěsty převislá a nevhodná na házení.

svatební kytice na házení

✔ Květiny do vlasů  nevěsty

Živé květiny ve vlasech nevěsty jsou nádherným doplňkem. Většinou jsou to jemné květy stejné jako ve svatební kytici. Jejich množství volíme podle účesu nevěsty a je vhodné konzultovat s kadeřníkem.

květiny do vlasů nevěsty

✔ Svatební  výzdoba obřadní místnosti

Svatební dekoraci obřadní místnosti připravíme v souladu s prostředím. Jiné květiny použijeme v kostele, jiné v moderní obřadní místnosti či na zahradě. Barvu dekorace volíme s ohledem na podobu celé svatby.                                                                                         

 

✔ Květinové dekorace vozidel

Připravíme Vám tu nejhezčí květinovou dekoraci na vaše auta. Rozsah ozdobení vozu si zvolíte sami, můžeme Vám připravit drobnou květinovou dekoraci i kompletní výzdobu vozu.

svatební květiny na auto nevěsty

✔ Květiny na svatební stůl

Výzdobu svatebního stolu volíme podle dispozic místnosti i samotných stolů. Rozsah a velikost květinové výzdoby si zvolíte sami. Pomůžeme  připravit kompletní výzdobu objektu, ve kterém se svatba koná.

svatební výzdoba stolu

✔ Květiny na polštářek pro nevěsty

Úprava polštářku na prstýnky, který bývá součástí těch "nejdůležitějších" svatebních fotografií, je provedena většinou drobnými kvítky trsových růží v barvě květiny pro nevěstu.

✔ Vývazky pro svatební hosty

U nás je tradicí připravit svatební vývazky z myrty a bílé mašličky. Vývazky se umisťují na levou stranu šatů svatebních hostů. Délka myrty může být od 10 do 20 cm, popř. je možné připravit i myrtové věnečky.  

V souvislosti s tématem "svatební květiny a kytice" by vás také mohlo zajímat:

Vše o objednávání svatební kytice

Jak vybrat svatební kytici?

David Austin Roses aneb honosné růže do svatební kytice

Pivoňkové zahradní růže David Austin od VIP roses a Wans roses

Podívejte se také do naší galerie růží a kytic

Videa zahradních a anglických růží David Austin

Pivoňky - královny svatebních kytic

Přání k svatbě