Triflor - pěstitel tulipánů

Čerstvé tulipány prakticky po celý rok

 

Nejen v Nizozemsku se pěstují krásné tulipány. Podnebí svědčí tulipánům i v jižní Francii a na Novém Zélandu. Pěstitelská společnost Triflor rozšířila pěstování tulipánů o země, kde byste tulipány možná nečekali, ale Triflor se vydal cestou pokroku a dokáže tulipánům zajistit podmínky, díky kterým dokáží ve vegetačním období vypěstovat až 25 milionů tulipánů.

Tulipánoví specialisté


Pěstitelé tulipánůTriflor o sobě tvrdí, že jsou tulipánoví specialisté, a že tulipánům rozumí, dokazuje, že se v květinovém světě pohybují již od roku 1965. Skleníky Trifloru jsou vybaveny těmi nejmodernějšími technologiemi a díky tomu mohou Triflor pěstovat tulipány prakticky celý rok.

Dokáží nasimulovat ve sklenících zimu, nebo naopak jaro, podle potřeby. Skleníky jsou doslova našlapané dokonalou technikou ovládanou počítačem, která měří délku tulipánů, nebo zastřihuje cibule. A na co technika nestačí, to obstarají zaměstnanci.

Od října do března


TulipányOd října do března mají v Triflor napilno. Pěstují 40 různých odrůd tulipánů a až 120 různých kultivarů. Mají pestrou škálu druhů tulipánů od plných, přes třepenité, pivoňkovité a papouškovité. A právě papouškovité a třepenité tulipány od Trifloru si zamiloval svět. Není to jen netradiční tvar květu, kterým Triflor bodují, ale i paleta krásných sytých barev a jejich kombinace.

Tulipány z bedýnek


Triflor se vydali cestou pokroku, a tak cibulky tulipánů místo do půdy ukládají do kontejnerů s písčitou zeminou připomínajících bedýnky na zeleninu. Jen v Holandsku vloží do kontejnerů 65 milionů cibulek ročně. Z toho už je pěkná řádka tulipánů, která z burzy v Aalsmeeru putuje do celého světa.