Subati Flowers

Subati Flowers: Úspěšní pěstitelé z Afriky

 

Pěstitelé z Keni šlapou Nizozemcům, úřadujícím králům v pěstování růží, rychle na paty. Jedni z těch úspěšných jsou Subati Flowers Ltd, kteří pěstují širokou škálu opravdu kvalitních velkokvětých i trsových růží.

 

Subati Flowers

Růže z rovníku


Na svahu hory Great Rife Valley v severní Keni se od roku 2007 rozkládají skleníky, kde Subati Flowers Ltd pěstují přes 100 odrůd kvalitních růží. Vybrali si polohu přímo na rovníku, s vysokou nadmořskou výškou (2200 m.n.m) a úrodnou červenou půdou. Díky tomu se mohou chlubit čajovými hybridy a trsovými růžemi té nejvyšší kvality.

Zaměstanci nad zlato


Subati Flowers se ve světě dokázali prosadit a stali se uznávanou značkou. Za jejich úspěchem stojí hlavně zaměstnanci, a Subati Flowers to ví. Proto se snaží všem svým 2000 zaměstnancům, kteří téměř výlučně pochází z Keni, dopřát kvalitní živobytí a vzdělání.

Mohlo by vás zajímat: Pěstitelé pod lupou

Investice do dětí


Podle Subati Flowers starat se o své zaměstnance znamená starat se i o celou komunitu. Nejenže nechali opravit silnice a mosty ve svém regionu, ale poskytli i materiál a pracovní sílu pro rekonstrukci místní základní školy, kam chodí převážně děti zaměstnanců. Podporují také samotné žáčky, dvěma nejlepším z poslední třídní poskytují stipendium na studium na střední škole.

Svět si africké růže zamiloval


Subati Flowers jsou zářným příkladem toho, jak moc jsou pěstitelé z Keni ve světě úspěšní. Hned poté, co začali s pěstováním růží, museli rozšířit svou farmu o dalších 30 hektarů, aby uspokojili poptávku. Klienti si totiž váží jejich vstřícného přístupu a hlavně milují jejich růže.