Jak pečovat o velkou kytici růží a kam s ní

Nepraktické. Není to kam dát. Drahé. Dlouho nevydrží. Je tolik důvodů, proč je pro některé z nás velká kytice dárek, pro který se nerozhodneme. Všechny předsudky a důvody kolem obrovských kytic postupně boříme.

  • O tom, že ani velká kytice růží nemusí být drahá záležitost si můžete přečíst TADY.
  • Jak pečovat o řezané růže, aby vám vydrželi co nejdéle krásné zase ZDE.
  • Proč ženy milují kytice 100 růží? O tom jsme vám psali v našem miniseriálu Po čem ženy touží.

Dnes se vás pokusíme přesvědčit o tom, že velká kytice vůbec není nepraktický dárek a co dělat pro to, aby kytice dlouho vydržela. A hlavně: kam s ní?

Velká kytice = velké starosti s umístěním? Kdepak!

Když se předává velká kytice do rukou obdarovaných, naši kurýři často slýchávají: "To je krása! No jo, ale kam to dáme?" Nebojte, růže máte kam dát. Stačí je rozdělit. Mnoho lidí má dojem, že dělit růže z kytice je velká škoda a tak to neudělají. Růže pak nechávají přežívat v kyblíku nebo v těsné váze.

Možná tím ale nevědomky zkracujete životnost růží. Ať už kytici necháte v kyblíku nebo ji dáte do velké vázy, růže budou mít větší potenciál brzy uvadnout. Proč? Protože čím více růží bude v jedné váze, tím rychleji bude ubývat voda ve váze. Nestihnete ji vyměňovat a navíc se urychlí vznik bakterií ve vodě.

Mohlo by vás také zajímat: Darovat řezanou květinu nebo v květináči?

 

Řešení? V případě kytice 100 růží rozdělte růže na 3 až 4 menší kytice a každou dejte do jiné vázy. Ideální počet růží do vázy, při standardní péči o řezané květiny, je cca 25 - 35 růží. Kromě delší životnosti navíc uděláte krásnější celý domov a ne jen jedno místo ve vašem bytě ;)

Co dalšího dělat s velkou kyticí?

  • Podělte se! Nechce se vám starat o tak velký počet růží nebo jste prostě jen štědré bytosti? Udělejte radost kolegyním a přineste pár kousků holkám do práce.
  • Usušte květy! 100 růží je skvělá příležitost jak si zajistit krásnou dekoraci pro další dny, týdny i měsíce. Ideální pro ty, kterým přijde škoda, že kytice růží je dárek s krátkou dobou trvanlivosti. Takhle se z dárku můžete těšit o mnoho déle. Jak usušit růže se dočtete v tomto návodu.
  • Vypichujte! Přijde vám škoda se na růže ve váze jen tak dívat? Zkuste se třeba pustit do vypichovaných dekorací - třeba květinové krabičky. Přikupte u nás dárkovou krabičku a aranžovací hmotu a zkuste se do toho pustit.