Jakou květinu na rande?

Čeká vás schůzka s vaší vyvolenou? Jestli chcete opravdu zapůsobit, nezapomeňte s sebou vzít i květiny. Co vybrat a jak neudělat chybu, poradíme v tomto článku.

Květinový tahák

  • Na první rande se hodí jedna růže. Samozřejmě červená.
  • Druhá schůzka si zaslouží drobnou kytici, ideálně v odstínech růžové, fialové a červené.
  • Jak vztah pokračuje, není nutné nosit květiny na každé setkání. Určitě ale nezapomeňte na rozkvetlou pozornost při každém výročí, narozeninách nebo návratu z cest.

Na první rande s jednou růží

Máme jen jedinou šanci zaujmout na první schůzce. Proto bychom neměli přípravu podcenit. Správně vybrané květy jsou milým překvapením, které navíc zvyšuje šance, že se vztah úspěšně vyvine. 

Začněme tím, co určitě nedělat. Zapomeňte na veliké kytice. Ty jsou nepraktické, na stole v restauraci zabírají příliš mnoho místa a na romantické procházce překáží. Navíc by mohly dívku odradit, že jste příliš hrr. 

Ideální volbou je jedna luxusní růže. Dejte si ale záležet, aby měla krásný, velký květ. Barva je jasná, rozhodně zvolte červenou, která symbolizuje lásku a vášeň. 

Druhá schůzka si zaslouží elegantní kytici

Váš vztah se slibně rozvíjí a tomu by měl odpovídat i květinový dárek, který přinesete na druhé rande. Vybrat byste měli drobnější kytici. Takovou, která ukáže, že jste se od prvního setkání posunuli o kousek dál, ale zároveń nebude svou velikostí komplikovat průběh večera. 

Na druhou schůzku proto doporučujeme vazbu několika květů. Zkombinujte třeba růže s jinými druhy. Co se barevnosti týká, k tradičné červené si můžete dovolit přidat růžové nebo fialové odstíny. Takto rozhodně chybu neuděláte.

Menší kytice na druhé rande

Už jste spolu nějaký čas. Kdy rozhodně nevynechat květiny?

Žádná žena nečeká, že jí budete dávat květiny na každé schůzce. Existují ale situace, kdy je kytice rozhodně namístě. Takovou příležitostí je samozřejmě výročí. Květiny po prvním společném měsíci, roce nebo dvaceti letech vybírejte podle vkusu své milé. Nenechte se zmást pověrou, že by se květy neměly vyskytovat v sudém počtu, není na nic pravdivého. Naopak by bylo asi divné, když byste na oslavu dvacetiletého výročí přišli s devatenácti růžemi.

Stejně tak nezapomeňte na kytici při každém shledání po delším čase. Pokud se žena vašeho srdce vrací z dovolené nebo delší služební cesty, jistě jí udělá radost, když ji přivítáte s květinovou pozorností v ruce. Váš vztah tak jenom pokvete.