723 350 000 Celý týden 8 - 21 hod. Sobota 8 - 20 hod.
Doprava zdarma
pro objednávky
nad 1 500 Kč
Košík 0 Kč 0
MENU

Přáníčka, vzkazy a básničky k svátku

Jmeniny mají oproti narozeninám i výročím jednu velkou výhodu: nemusíme si je pamatovat. Stačí mít po ruce diář, nástěnný nebo stolní kalendář a jednou za den do něj nakouknout. Škoda, že v něm ale není i nějaká nápověda na květiny k svátku a přání k svátku, že? Naštěstí je tu další várka inspirace od našich šikovných zákazníků.

Proč se slaví jmeniny

Připomeňme si, kde se jmeniny vlastně vzaly a proč je slavíme. Kalendář jmenin vychází z církevního kalendáře, kde je každý den zasvěcen někomu svatému nebo blahoslavenému. Zpravidla byla jména ke konkrétním dnům přiřazována podle dne jejich úmrtí.

Z hlediska katolické víry tak v den našeho svátku neoslavujeme jméno své, nýbrž jméno patrona (svatého), po němž jsme byli pojmenováni. Tradicí na tento den je popřát oslavenci a případně jej drobně podarovat, např. mu poslat kytici z čerstvých květin. Zvyk slavit jmeniny a dávat květiny k svátku žije především v Evropě a Latinské Americe. V Itálii tento zvyk dávat si na svátek květiny vůbec neznají.

A teď hurá na vaše vzkazy :)

Květiny k svátku i s pozvánkou

Proč slavit sváteční den doma? Pozvěte svou vyvolenou na večeři tím, že jí necháte doručit květiny s instrukcemi, kde a v kolik se potkáte. Je v tom velký kus romantiky a díky vám se bude těšit na druhý den do práce, kde na ní na stole bude čekat krásná sváteční kytice.

  • K sobotním narozeninám a dodatečně svátku, vše nejlepší, hodně zdraví, spoustu pohody přeje Karel. Poslouchej v sobotu 24.9. od 17 hod rádio Český rozhlas Plzeň. Můj telefon: 603 5xx xxx.
  • Přeji vše nejlepší k Tvému brzkému svátku. Dovol mi, abych Tě pozval 24.8. v 18:30 na skleničku s Meryl Streep. Tyto růže si dosud myslely, že jsou nejkrásnější, snad nezvadnou až Tě uvidí.
  • Přeji Ti všechno nejlepší k Tvému dnešnímu svátku :) Chci se zeptat prosím pěkně, můžu Tě pozvat do kina? Myslím na Tebe. Užij si svátek a růžičky zároveň. Pa :)

Přání k svátku s básničkou

Sestru nebo maminku o svátečním dni nejvíce potěší krásné přání. Sváteční kytice bude příjemným bonusem. Pokud chcete pojmout přání k svátku originálním způsobem, můžete oslavenkyni složit veselou básničku nebo jiné originální přání, které vykouzlí úsměv na tváři.

  • Jedna bílá růže, proto že rok Tě znám, ten rudý zbytek jak moc rád Tě mám... Všechno nejlepší k svátku Ti přeje ten, co rád by byl s Tebou dnešní den.
  • Vše nejlepší k Tvému svátku, hodně štěstí, málo zmatků. Ať splní se Tvé každé přání od západu do svítání.
  • Srdíčko mi tiše buší, když mám Tobě k svátku přát, snad i Tvoje srdce tuší, kdo Tě má tak moc rád...

Přání k svátku a z lásky

Překvapte partnerku v její sváteční den něčím nečekaným. Nechte jí doručit květiny s láskyplným vzkazem, který si ráda uschová na památku. I jedna taková květina k svátku, když je darovaná z lásky, udělá větší radost než celý pugét.

  • Znám Tě již dlouho, abych věděl, že krásná kytička růží je více než tisíc slov. Všechno nejlepší k svátku miláčku, Miluji Tě!
  • Omlouvám se za nevhodné zaslání květin k Vašemu svátku. Ovšem mé city i úmysly jsou čisté a pravé. Chci abyste věděla že Vás mám rád.
  • Mé milované manželce přeji k svátku hodně sil a pevných nervů, aby se mnou ve zdraví byla šťastná navždy.

Hlídat si jmeniny můžete i na hlavní stránce Florea. Nikdy tak nezapomene popřát včas a my za vás květiny doručíme kamkoliv nás pošlete.