Čerstvé květiny nakoupené dnes v Holandsku jsme vložili na náš eshop. Jejich cestu k nám můžete sledovat online díky GPS. Na Florea máte garanci čerstvých květin

MDŽ - Mezinárodní den žen

2. 8. 2017 / Ostatní

Ženy, ženy, ženy. Ženy mladé i ženy zralé, ženy vtipné a ženy moudré, ženy veselé, ženy vážné. Ženy s knihou, ženy s dětmi, ženy v práci, ženy ve fitku, ženy háčkující i ženy milující, ženy naše stejně jako ženy cizí…

Ale no tak, ženám cizím přejte raději opatrně. Přeci jen existuje i něco jako “muži cizí” a my teď jdeme jen slavit, nic víc, nic míň ;-)

Ano, slavíme 8. březen, Mezinárodní den žen.

V roce 1908 se newyorské švadlenky vydaly do stávky, poté se každý rok připomínal tento den jako důkaz ženské solidarity a boje žen za spravedlnost, mír a rovnoprávnost. U nás ty oslavy probíhaly v poněkud jiné formě. Po ulicích se houpavým krokem pohybovali ovínění muži, svírající povadlé a olámané karafiáty, které se pokoušeli nějak dopravit domů svým ženám. Některým se to povedlo v termínu, některým o den či dva později :-), naštěstí z toho dnes už máme jen veselé historky a vzpomínky.


Pojďme spolu 8. březen oslavit tak, jak se patří. Jemně a žensky. Udělejte ženě - manželce, přítelkyni, matce, babičce, tetě či kolegyni, radost růží, frézií, lilií nebo tulipánem. Ale nebojte se ani karafiátu. Podívejte se, jak je krásný a tajemný, přesně jako žena. Má mnoho vrstev, je jen na vás, jestli je dokážete odhalit, přijmout a uvědomit si, jaké bohatství, něhu a vůni v sobě skrývají.

Komentáře

Nebudeme Vás zahlcovat každodenním spamem, jednou za čas Vám pošleme email s informacemi o novinkách nebo zajímavých akcích.

Nahoru

723 350 000

TOPlist