Amaryllis na Vánoce

Amaryllis zvoní vánočními zvonky a stal se jednou z nejoblíbenějších květin na Vánoce. 

Velmi oblíbená vánoční květina

Během posledních několika let se amaryllis staly stále oblíbenějšími vánočními květinami díky jejich překrásným květům podobným vánočním zvonkům. Dnes jsou módní alternativou vánočních hvězd nebo dokonce vánočních kaktusů! V mnoha domácnostech je Amaryllis novou vánoční stálicí. Jakou barvu letos volíte, aby váš dům vypadal slavnostněji a plný života? Amaryllis má nespočet barev a odstínů, na Vánoce jsou nejžádanejšíí červené a bílé barvy.

Vánoční hvězdník

Význam hvězdníku během Vánoc

Existuje mnoho důvodů, proč jsou květiny tak cenými a ceněnými dárky. Jejich odlišné významy, symbolika květin, historie, zajímavá, často fantastická tradice s nimi spojená, kromě jejich zjevné vizuální přitažlivosti – ve skutečnosti existuje spousta důvodů, proč byly květiny vždy považovány za jedinečné a zvláštní. Amaryllis, jeden z moderních světových favoritů řezaných květin, má jeden z nejvíce fascinujících symbolů, který je s ním spojen.

Amaryllis na Vánoce

Ve viktoriánských dobách amaryllis symbolizoval sílu a odhodlání díky své vysoké výšce a robustnosti. Květiny Amaryllis jsou také živým symbolem lásky, odhodlání a éterické krásy a jsou ideálním dárkem pro ty, které máte rádi a na kterých vám záleží. Takže až budete příště shánět dárky, kterými byste ukázali svou lásku, zvažte darování květinových darů amaryllis, abyste ukázali svou skutečnou lásku.

 

Historie nádherného hvězdníku

K dispozici je mnoho slavnostních odrůd amaryllis, některé s příběhy, které lze spojovat s vánoční tématikou. Řecká tradice vypráví o plaché dívce jménem Amaryllis, která se zamilovala do Altea, pastýře obdařeného silou Herkula a krásou samotného Apollóna. Amaryllis se její náklonnost neopětovala a snažila se poradit s věštcem z Delphi.

Červený amaryllis jako symbol Vánoc

Podle rady věštce se Amaryllis oblékla do panenského bílého roucha a třicet nocí čekala před Alteovými dveřmi a každou noc probodávala své zamilované srdce zlatým šípem. Alteo se do dívky zamiloval, když ji na prahu objevil obklopenou krásnými květy amarylis.

Mohlo by vás k tématu "Vánoce" také zajímat:

Kdy poslat vánoční přání

Krátká vánoční přání

Vánoční básničky pro vaši inspiraci

Vánoční dárek na poslední chvíli

Vánoční kytice: pro sváteční atmosféru i ty, se kterými nemůžete být

Amaryllis na Vánoce