Ženy, květiny a předsudky

Ženy a květiny k sobě od pradávna patří. Spolu jim to sluší. Krásně se doplňují. O to víc je škoda, že ženy samy sebe tak trochu sabotují všemožnými předsudky. Ženy, neodhánějte od sebe květiny - zasloužíte si je (nejen na narozeniny)!

Květiny a nevěra nemají nic společného

"Dostala jsi kytku jen tak? To je ti určitě nevěrnej!" Typická reakce žen, když muž daruje ženě růže nebo jiné květiny. Možná se vám už stalo, že ve vás maminka, kamarádka nebo sestra zasely semínko pochybností.

Vždyť kdo posílá květiny jen tak??? Možná jste tomu vážně i uvěřila a večer podrobila svého partnera výslechu (místo toho, abyste si dovolila užít si dárek).

Zamyslela jste se ale někdy nad tím, že za darováním květin mohl být opravdu jen dobrý úmysl? Zkrátka ne všichni muži jsou stejní a někteří prostě nejsou natvrdlí.

Naopak jsou to gentlemani, kteří zkrátka měli v rodině dobrý příklad toho, jak se má muž chovat k ženě nebo vás má prostě jen opravdu rád... Dobrých důvodů, proč vám darovat květiny je zkrátka více, než těch špatných důvodů.

Mohlo by vás zajímat: Co nám muži říkají barvou růží

Dostat květiny jen tak? To si nezasloužíme...

Na toto téma vznikla už řada studií, která se snažila přijít na kloub tomu, proč mají ženy darování květin spojené s nevěrou nebo jinými nekalými úmysly. Pátralo se, pátralo až se vypátralo, že...

Ženy nevěří, že si květiny zaslouží. Jen zdravě sebevědomé ženy se dokáží upřímně radovat z doručených květin, aniž by jim v hlavě nehlodal červíček pochybností. Zkrátka ví, že jim to sluší nebo že udělali něco, co si zasluhuje odměnu.

Naproti tomu ženy pochybující nejsou schopny vidět důvody, proč by jim muž posílal květiny jen tak a jsou zbytečně podezřelé.

A tak říkají, že květiny rovná se nevěra, ale samy si je také nekoupí, protože podle nich květiny má kupovat muž ženě. Ano, ženy si v tomto ohledu velmi protiřečí.

Pokud ženy za takovým milým gestem, jako je darování květin hledají nějaké nekalosti a záměrně vystavují muže lavině otázek, koledují si, že už nikdy žádné květiny nedostanou.

Muže takové řeči od dalšího milého skutku odradí a květiny vám pravděpodobně koupí už jen k narozeninám nebo k výročí. Přitom dostávat květiny jen tak pro radost je přeci krásná věc, nebo snad ne?

Ženy, pokud zrovna nemáte muže, který by vám květiny koupil, nemusí to nutně znamenat, že žádné nedostanete. Můžete si je nadělit samy. NENÍ to ostuda. Je to stejné, jako když si kupujete rtěnku nebo nové tričko. Zkrátka květiny jsou něco, čím si můžete udělat radost i vy samy.

Nevzdávejte to. Posílejte květiny, dokud to nevyjde

Dámy, nepátrejte. Pokud dostanete kytici čerstvých květin od svého muže jen tak, věřte si, že jste úžasná a že si je zasloužíte. Ona je to totiž pravda!

Naučte se přijímat květiny jen tak jako běžnou součást vašeho života. S květinami se vyfoťte, sdílejte je na internetu, pochlubte se.

Ať si ostatní ženy klidně závidí. A komentáře typu "kytka je určitě za nevěru" berte pouze jako závistivé řeči, které můžete brát s nadhledem a úsměvem na rtech.

Pánové, vy se řečmi svých žen nenechte odradit. Pod vším tím podezříváním z darování květin se skrývá jen nedostatečné sebevědomí, které je třeba zvýšit pravidelnou dávkou čerstvých květin.

Takže zkoušejte posílat květiny znovu a znovu, dokud to vaše drahá polovička nepochopí. Jednou se určitě za darování kytice růží dočkáte poděkování a upřímné radosti místo otázky: "Co jsi zase provedl?"