Čerstvé květiny nakoupené dnes v Holandsku jsme vložili na náš eshop. Jejich cestu k nám můžete sledovat online díky GPS. Na Florea máte garanci čerstvých květin

Prodej květin s označením Fairtrade v ČR

5. 7. 2017 / Pěstitelé květin

Zajímá vás z jaké farmy vaše květiny pochází a zda jsou při pěstování dodržovány etické podmínky pro zaměstnance a pracovní postupy respektující ochranu životního prostředí? Je možné vůbec v České republice koupit květiny s označením Fairtrade a jak je poznáte?

Jaká je situace s prodejem květin v ČR?

Standardní prodej květin v rámci Fairtrade se v České republice zatím nepraktikuje. Jedná se o registrovaný styl prodeje, který s sebou kromě vyšších nákladů přináší zejména zvýšenou administrativní zátěž. Protože květiny nelze označit tak snadno a prokazatelně jako kávu či čokoládu, není situace v květinovém odvětví tomuto systému prodeje příliš nakloněna.

A tak ti, kteří by rádi zakoupili růži s označením Fairtrade, marně hledají na českém trhu jediného prodejce. A přitom se do České republiky dováží mnoho řezaných květin z farem, které vlastní potřebné certifikáty a dokonce i označení FairFlowers či FairTrade. Nejčastěji se jedná o řezané růže. Zákazníci tak ani nevědí, že takovou růži zakoupili.

Prodej květin Praha         Prodej květin Trutnov       Prodej květin Písek 

 

Situace v květinovém průmyslu během posledních 5 let výrazně posunula k lepšímu. Jednotlivé farmy již vědí, že mít dobré květiny nestačí. Většina z nich do své politiky zahrnula principy Fairtrade a získáním jednotlivých certifikátů se snaží dosáhnout i na toto označení. Tento trend zasáhl všechny hlavní producentské oblasti růží, kterými jsou Keňa, Etiopie, Ekvádor. Nejhorší situace je zatím v Kolumbii, proto z této země ani žádné květiny nedovážíme

Prodej květin s Fairtrade označením na Florea.cz

Na našem eshopu naleznete květiny pouze od prověřených producentů. Konkrétní oblasti původu a název pěstitelské farmy jsou uvedeny u každé květiny. Podle názvu farmy je snadné dohledat na seznamu Fair Flowers, zda se jedná o producenta, který splňuje všechny dané požadavky.

Doplňující informace s konkrétními politikami jednotlivých farem naleznete na jejich stránkách. Zde se mimo jiné dozvíte, že někteří pěstitelé poskytují svým zaměstnancům, kromě běžné zdravotní péče či školek pro děti, i kolo, aby se mohli dostat do práce. Jiní vysazují v okolí své farmy stromy. Všichni se ale shodnou na základních principech.

Důležitá je péče o zaměstnance a o životní prostředí. Součástí jednotlivých certifikátů tak je splnění konkrétních pracovních a životních podmínek a zároveň dodržení limitů pro spotřebu agrochemikálií, čerpání vody či využívání půdy.

Komentáře

Nebudeme Vás zahlcovat každodenním spamem, jednou za čas Vám pošleme email s informacemi o novinkách nebo zajímavých akcích.

Nahoru

723 350 000

TOPlist