Elegantní i romantické bílé růže

Krása bílých růží leckdy zastíní popularitu růží červených. Především pak skutečné romantičky je docení mnohem více. Vždyť květomluva je prohlašuje za květiny upřímné a čisté lásky. Je toho ale mnohem více, co se o bílých růžích ví a možná ještě nevíte. Proto jsme se rozhodli přiblížit vám bílé růže v tomto článku.

Bílé růže hrají všemi barvami

Když mluvíme o bílých růžích, mluvíme prakticky o růžích krémových, příp. krémově bílých. Čistě sněhobílé růže jsou tak trochu unikát a existuje velmi málo odrůd růží, jejichž květy by měly takový odstín. Mezi takové odrůdy patří například jednokvěté růže Akito nebo trsové růže White Lady. Všechny ostatní odrůdy bílých růží jsou zabarveny do krémova, do žluta či do světle zelena.

A proč se bílé růže více nepěstují? Není to tím, že by o ně nebyl zájem. Odstín růží ovlivňuje řada faktorů od zásaditosti půdy až po teplotu a přizpůsobit podmínky tak, aby růže "chytla" co nejvíce bílý odstín je pěkná makačka. I tak jsou ale krémově bílé odstíny velmi krásné a hodně vyhledávané. Královnou bílých růží je prémiová růže Avalanche+, a to i přestože je také zabarvena do krémova.

Bílé růže: květomluva a etiketa

V květomluvě jsou bílé růže symbolem nevinnosti, upřímnosti a spirituality. Díky svému významu se tak staly nejoblíbenějšími svatebními růžemi. Aby se posílil jejich význam, míchají se do svatební kytice s dalšími květinami, např. s liliemi, kalami a hortenziemi.

Význam bílých růží však není spojen jen se životem, ale také s jeho opakem. Jedna bílá růže se tradičně nosí na pohřeb mladým zesnulým, což jde trochu proti etiketě sudého a lichého počtu květin.

Ten správný čas na kytici bílých růží

Kdy a proč poslat kytici bílých růží? Prakticky kdykoliv a komukoliv bez ohledu na počet i odstín. Chcete-li se přeci jen opírat o květomluvu, má se to následovně: jako zásnubní kytici muži nejčastěji volí kytici bílých růží namísto kytice rudých růží. Je to proto, že rudé a červené růže symbolizují spalující vášeň a horlivou lásku, která však může brzy vyprchat.

Bílé růže jsou symbolem věčné a upřímné lásky, a proto jsou vhodnější, pokud to myslíte s ženou vážně. V jakýchkoliv dalších případech na barvě růží nesejde a záleží pouze na vás a vašem vkusu.

Bílé růže můžete také vhodně nakombinovat a darovat například mix bílých a rudých růží (tzn. upřímné a vášnivé city) anebo mix bílých a růžových růží (upřímné city a pocit štěstí v blízkosti obdarované osoby).

Bílé růže i všechny jejich odstíny jsou pro dvoubarevné i tříbarevné kombinace kytic růží velmi oblíbené a také nejpoužívanější.

U nás najdete bílé růže všech odstínů i velikostí. Samozřejmostí jsou i kytice 100 bílých růží, které s námi posíláte jako dárek k výročí svým drahým polovičkám. Dalším způsobem, jak darovat bílé růže, je jejich naaranžování do květinové krabičky. Tato volba je perfektní právě pro žádost o ruku, kdy můžete zásnubní prstýnek ukrýt mezi květy. Která volba bude ta vaše?