Jak vybrat svatební kytici

Podle čeho vybrat svatební kytici? Vybírejte ji s ohledem na postavu i šaty. Kulatá svatební kytice sluší štíhlejším nevěstám v romantických šatech. Převislá svatební kytice krásně doplní vyšší nevěstu v korzetových šatech. K nevěstě v jednoduchých svatebních šatech se hodí svatební kytice zepter. Nejdůležitější ale je, aby svatební kytice zrcadlila vkus a povahu nevěsty, a také aby kytice ladila se svatebními dekoracemi.

Svatební kytice podle postavy

Svatební kytice je ozdobou nevěsty, ale její špatný výběr může nevěstě uškodit. Chytře vybraný typ svatební kytice naopak pomáhá odvádět pozornost od širších boků i menší postavy. Tak proč toho nevyužít, že? :-) Jak tedy vybrat svatební kytici podle postavy?

svatební kytice pro nevěstu

Kulatá svatební kytice

Dokonale kulatý tvar, romantické barvy a drobné ozdůbky mezi květy. I tak může vypadat vaše kulatá svatební kytice. Perfektně padne do ruky a nevěstám se s ní snadno manipuluje. Stonky jsou buď přirozené nebo nadrátkované, pro lepší úchop občas ovinuté stuhou. Dominantní květinou kulaté svatební kytice jsou růže, pivoňky nebo tulipány.

Sluší jí romantika i jednoduché střihy. Hodí se pro nevěsty nižší výšky nebo štíhlejší postavy.

kulatá svatební kytice pro nevěstu

 Kulatou svatební kytici můžete zvolit například ke korzetovým šatům nebo k šatům s bohatou sukní. Obecně platí, že čím zdobnější svatební šaty, tím jednodušší styl kulaté kytice. Nevěstám se silnější postavou se doporučuje vybrat si jiný typ svatební kytice. Kulatá opticky rozšiřuje postavu.

Slza a srdce

Tato vazba je zlatý střed, pokud se nedokážete rozhodnout mezi kulatou a převislou svatební kyticí. Kytice je kulatá a na jedné straně vystupuje mírně do špičky. Výsledek připomíná tvar slzy nebo srdce. Nesmírně elegantní a romantická svatební kytice bude slušet menším nevěstám. Budou opticky vyšší - tedy alespoň do momentu, než si vedle nich stoupne o 40 centimetrů vyšší novomanžel. :-) Kytice se hodí jak k jednoduchým, tak zdobným svatebním šatům.

svatebni kytice slza a srdce

Převislá svatební kytice

Dech beroucí svatební kytice, která sluší baculkám i velmi vysokým nevěstám. Drobné detaily a menší květiny přepadávají směrem dolů a vytváří dojem nekonečnosti. Do převislé svatební kytice floristé rádi používají kaly, orchideje či lilie a jako dekorační zeleň buď kapradí, eukalyptus nebo pistache (pistácii).

previslá svatební kytice pro nevěstu

Je možné ji doplnit o perličky nebo tenké stužky. Převislá svatební kytice působí velmi bohatě a zdobně, doporučuje se k jednoduchým svatebním šatům. Kytice tak nádherně vynikne. Pokud si nepotrpíte na okaté vazby, převislou svatební kytici je možné uvázat i ze slunečnic nebo růžových růží.

Svatební kytice zepter

Tuhle svatební kytici si mohou vybrat úplně všechny nevěsty. Pomyslnému žezlu z čerstvých řezaných květin sluší jednoduchost a dlouhé stonky. Nejčastější volbou do svatební kytice jsou kaly. Můžete vsadit na romantické barvy jako je bílá či růžová nebo se odvázat. Kaly fialové, vínové či žluté rozbijí každý svatební stereotyp.

svatebni kytice zepter z kal

Pokud se vám kaly nelíbí, do zepteru se skvěle hodí také gerbery, slunečnice a růže. Svatební kytice zepter odvádí pozornost od širších boků a je optimální pro nevěsty vyšší postavy. Kytici sluší spojení s dlouhými svatebními šaty, ale i vyšší podpatky a kratší střih šatů.

Svatební kytice podle ročního období

Jak a podle čeho ještě vybrat svatební kytici? Podle ročního období! Vyplatí se to.  Sezónní květiny jsou ve svém období levnější, dostupnější a déle vydrží. Nákup čerstvých květin mimo sezónu se vám může prodražit. Pokud hledáte způsob jak na svatební kytici ušetřit, máme pro vás přehledný seznam sezónních květin:

Jaro: tulipány, frézie, irisy, hortenzie, pryskyřníky, hyacinty

Léto: slunečnice, pivoňky, kaly, hortenzie, jiřiny

Podzim: lilie, chryzantémy, jiřiny, slunečnice, astry, podzimní plody

Zima: orchideje, kaly, amarylis, přírodní plody

Růže jsou dostupné celoročně, ale s jejich cenou mohou pěkně zamávat významné dny. Třeba sv. Valentýn, kdy je cena červených růží prakticky po celý únor mnohonásobně vyšší. Pokud se vdáváte v únoru a chtěli byste svatební kytici z rudých růží, budete si muset připlatit nebo najít vhodnou alternativu.

Svatební kytice podle barvy

Jsou pro vás důležité barvy květin a jejich význam? Pak pro vás jistě bude rozhodujícím faktorem barva květin svatební kytice i dekorací na svatbu. A jak tedy vybrat svatební kytici podle barvy? Mnoho nevěst se drží klasiky - bílé kaly, krémové a růžové růže, světle fialkové květiny atp. Mají symboliku nekonečnost, věrnosti, oddanosti a upřímných citů. Že si přejete barevnější svatbu? Tyhle barvy jsou do svatební kytice perfektní:

Oranžová: Kreativita, vnímavost a energie. Směrem k partnerovi vysíláte signál, že jste pro něj nejen životní partnerkou, ale i kamarádkou, která tu pro něj vždy bude.

Zelená: S odstínem zelené opatrně. Některé odstíny jsou křiklavé a působí toxicky. Světle zelenkavý odstín symbolizuje náklonnost k přírodě, soucit a vyrovnanost. Zelené květiny říkají, že jste k partnerovi vždy upřímná a není vám lhostejné, jak se cítí.

Žlutá: Tato barva je symbolem života, vzpomínek a radosti. Žluté svatební květiny vyjadřují spřízněnost s partnerem a vaši nekonečnou radost, že jste spolu.

Červená: Květiny v odstínech červené symbolizují pestrou škálu emocí. Vášeň, oddanost, lásku, dobrodružství. Svatební kytice z červených květin říká, že jste až po uši zamilovaná a zcela oddaná své lásce.

V souvislosti s tématem "svatební květiny a kytice" by vás také mohlo zajímat:

Vše o objednávání svatební kytice

Jak vybrat svatební kytici?

David Austin Roses aneb honosné růže do svatební kytice

Pivoňkové zahradní růže David Austin od VIP roses a Wans roses

Podívejte se také do naší galerie růží a kytic

Videa zahradních a anglických růží David Austin

Pivoňky - královny svatebních kytic

Přání k svatbě