Velikonoce 2019

První jarní kytičky na zahrádkách se nám probudily ze zimního spánku, stromy rozkvétají, sluníčko příjemně hřeje a ve vzduchu voní čerstvá tráva. Jaro je tu a s ním i Velikonoce, jeden z nejkrásnějších dní v roce.

VelikonoceKdy jsou Velikonoce?

Velikonoce jsou pohyblivý svátek. Datum se stanovuje na první neděli po prvním jarním úplňku. V letošním roce tedy Velikonoční neděle připadá na 21.4. a Velikonoční pondělí, kdy chodí chlapci s pomlázkou na koledu, vychází na 22.4.2019.

K typickým symbolům Velikonoc patří pomlázka, pestrobarevné kraslice, mláďátka a samozřejmě jarní květiny. Podívejte se s námi, které květiny nejlépe vyzdobí váš domov a vdechnou mu tu pravou veselou velikonoční náladu.

Velikonoce s tulipány

Tulipány a jaro zkrátka patří k sobě jako zima a sníh. Tyto překrásné květiny jsou tolik oblíbené pro pestrou škálu barev květu a pro jeho výjimečný tvar, který může může někomu připomínat velikonoční kraslice. Stačí pár tulipánů do vázy a váš byt bude hned veselejší.

Vyzkoušejte třeba žluté tulipány doplnit sněhově bílými. Pokud jste se zrovna vrátili z procházky s větvičkami zlatého deště v ruce, nebojte se je naaranžovat do vázy s tulipány. Dohromady vám vytvoří originální velikonoční dekoraci.

Velikonoce 2019Narcisy: typické velikonoční květiny

Typická jarní květina. Je symbolem štěstí a nových začátků. Nádherně voní jarem a intenzivní žlutou barvou září jako sluníčkoŘezaným narcisům sluší váza, ale i třeba pestrobarevný keramický hrnek, nebo starý džbán.

Hyacinty jako voňavá velikonoční dekorace

Svěží, modrofialové a růžové květiny bezpochyby k Velikonocům také patří. Ať už samotný květ hyacintu ve skleněné vázičce, nebo například doplněný o žluté tulipány, vám na stole vykouzlí pravé kouzlo jara. Omamná vůně příjemně prostoupí vaším bytem a vyčaruje ty pravou velikonoční náladu.