Metrové růže

Jsou dlouhé téměř až do nebes, na svém stonku nosí hrdě vztyčený květ jako svou korunu. Metrové růže jsou královská disciplína v oblasti pěstování růží. Co stojí za délkou metrových růží? Co dělá z metrových a dlouhých růží exkluzivní zboží? A kde se metrové a dlouhé růže pěstují?

metrové růžePtáte se nás: Jak to, že dlouhé a metrové růže dorostou do takové výšky? Můžou za to hnojiva? 

Ne. Možná vás to překvapí, ale růžím svědčí dvě základní přírodní podmínky:

  • Vysoká nadmořská výška
  • Vysoká intenzita slunečního záření

Kde se dlouhé a metrové růže pěstují?

Ekvádorské metrové růže

Čím vyšší je nadmořská výška farmy, na které se růže pěstují, tím silnější a delší stonky růže mají a tím větší květ růže vyroste. Kdybyste hledali to vůbec nejideálnější místo k pěstování růží, najdete ho v Ekvádoru, vysokohorském státu ležícím přímo na rovníku.

V Ekvádoru dokonce místní o svých růžích tvrdí, že ekvádorské růže jsou tak krásné, protože se snaží dostat blíže ke slunci. Faktem zůstává, že nadmořská výška přes 2 800 m.n.m růžím zkrátka svědčí. Ekvádorské farmy dokáží vypěstovat růže vysoké až 130 cm!

Mohlo by vás také zajímat: Ekvádorské růže

Africké metrové růže

V Africe se nadmořská výška, ve které se pěstují růže, pohybuje kolem 2 500 m.n.m. Spolu s vysokou intenzitou slunečního záření a kombinací teplých dnů a chladných nocí dostáváme recept na nádherné dlouhé růže s intenzivní barvou květů. Růže, které naleznete na našem e-shopu pochází především z Keni a metrové růže rostou na farmách na úpatí hory Mount Kenya.

Evropské metrové růže

Ani růže vypěstované v Evropě nezůstávají ve své délce pozadu. Nizozemští pěstitelé růží sice nemají výhody vysokohorských podmínek, za to vše dohání poctivou lidskou prací a technologiemi. Preciznost, vášeň a technologie jsou tři základní předpoklady pro pěstování kvalitních dlouhých růží. A jsou to tyto tři základní ingredience, díky nimž mohou růže z nížiny hravě konkurovat růžím z vrcholků hor.

Příznivější podnební podmínky nabízí sever Španělska, kde díky vysoké nadmořské výšce a silnému slunečnímu záření, rostou až metr dlouhé, rudé růže Red Naomi!.

Přísná kritéria na kvalitu metrové růže

Metrové růžeNejdůležitějším kritériem pro dosažení dlouhé délky stonku růže je především čas. Ale dosažením požadované délky cesta růže nekončí. Aby mohla být růže prodávána na květinové burze v holandském Aalsmeeru, musí splnit přísná kritéria, jako je rovný stonek, nebo rovně vzrostlá hlava květu. V praxi to pak znamená, že z tisíce dlouhých a metrových růží může jít na květinovou burzu třeba jen růží šest!

Růže, které neprojdou požadovanými kritérii, nakonec neskončí na kompostu, ale prodávají se k využití například do svazků, kde se případné defekty růže skryjí.

Doprava metrových růží

Doprava dlouhých a metrových růží na květinovou burzu burzu a poté k vám s sebou přináší velká úskalí. K přepravě dlouhých růží se využívají speciálně upravené krabice, které chrání růže před polámáním a poničením. Květy růží bývají zabalené ve speciálních síťkách, které brání pomačkání nebo roztrhání květu.

Metrové růže jsou opravdu třešničkou na dortu květinového světa. Za jejich produkcí stojí vysoké úsilí, velká dávka trpělivosti, špetka hazardu, využití podnebních podmínek a velmi náročná logistika. Protože se pěstování metrových a dlouhých růží věnuje pouze hrstka pěstitelů, jsou dlouhé růže vzácné a velmi atraktivní..

Kytice 9 červených růží RED CALYPSO 40cm

1 169 kusů dodání od 22. 10. 2020

157 Kč

Detail

Kytice 15 červených růží RED CALYPSO 40cm

701 kusů dodání od 22. 10. 2020

256 Kč

Detail

Kytice 21 červených růží RED CALYPSO 40cm

501 kusů dodání od 22. 10. 2020

348 Kč

Detail

Kytice 25 červených růží RED CALYPSO 40cm

421 kusů dodání od 22. 10. 2020

405 Kč

Detail

Kytice 35 červených růží RED CALYPSO 40cm

300 kusů dodání od 22. 10. 2020

554 Kč

Detail

Kytice 9 rudých růží RHODOS 50cm

213 kusů dodání od 22. 10. 2020

375 Kč

Detail