Příběh kytice podle příležitosti

Dobrý den, já jsem kytice. Přesněji kytice z krásných afrických růží Red Naomi. Kdysi dávno, za starých dobrých časů, jsem mohla být kyticí pro kohokoliv. Mohla mě dostat babička k narozeninám, slečna maturantka a klidně i tatínek.

Ty časy jsou ale dávno pryč. Několik chytrých marketingových hlav rozhodlo o mém osudu. Rozhodly se mě zaškatulkovat.

A tak vznikly ve floristických e-shopech kategorie. A tam mě ty markeťáci zařadily. Pokud mě budete chtít někdy vidět, musíte pořádně zapátrat a říct si: "Kde by tak mohla ta krásná kytice 15 rudých růží být?"

Já vám napovím. Doslova hniji v přihlouplých kategoriích s názvem "Promiň", "Miluj mě" a "Výročí". A tam čekám, až někdo bude mít dobrý důvod se omluvit. Nebo bude slavit patnáctileté výročí.

No, chápete to? Za patnáct let už tu ani nebudu. Ale jen protože jsem rudá, mám krásné velké květy, voním a mám tolik růží kolik mám, patřím prostě tam kam patřím.

Já bych to nazvala Květinový rasismus! To si nezasloužím spočinout v rukách kohokoliv, kdo má rád květiny? Utěšuje mě, že v tom nejsem sama.

Na druhou stranu je mi líto, že nás, kytic je více. V kategorii vedle, ta s názvem "Obchodní jednání", čeká modro-bílá kytice růží. Ale pořádně neví na koho. Než jí tam šoupli, tak ani netušila, že se na obchodní jednání nosí kytice. Možná tak jako výzdoba na stůl v zasedačce.

Nicméně, řadí-li se kytice do kategorií podle příležitosti, proč se to samé neudělá s bonboniérami, alkoholem, šperky, parfémy? To také bývají dárky, ale nikdo je nerozdělil jako nás kytice. Já tedy navrhuji, aby od teď byly bonboniéry podle příležitosti.

Zkrátka od teď budou všechny čokoládové znamenat jen "promiň" a všechny s likérem "miluji tě". A opovažte se tu s likérem dát třeba šéfovi, aby si to blbě nevyložil.

Já si zkrátka myslím, že dělit květiny podle příležitosti je pěkný nesmysl. Mě, červenou růži, může stejně dobře dostat uražená přítelkyně jako milá paní učitelka. Měla bych mít stejné šance. Co bych dala za to být na Florea.

Slyšela jsem, že je tam tráva zelenější, kytice z čerstvých růží tam žijí v harmonii pod jednou kategorií a že (nejen) díky tomu se tam kytice moc dlouho neohřejí (což je sranda, když tam vlastně odpočívají v chladu). Snad v příštím životě, až vyrostu třeba jako žlutá růže, dostanu šanci se tam podívat a zažiji to na vlastní okvětní lístky.