Jaké květiny se hodí na pohřeb?

Jdeme-li na pohřeb, smuteční květinový dar by měl být samozřejmostí. Smuteční květiny figurují jako vzpomínka na zesnulou osobu a proto je jejich výběr tak důležitý. Jestliže si nejste jisti, jaké květiny se hodí na pohřeb, držte se tradice. Smuteční věnec z bílých růží, doplněný o smuteční vzkaz nikoho neurazí. Je to nejjistější způsob, jak upřímně kondolovat pozůstalým a vyjádřit úctu zesnulému.

Smuteční květiny a smuteční vazby

Jaké květiny se hodí na pohřebK dalším smutečním květinám patří gerbery, chryzantémy, karafiáty a lilie, ze kterých se kromě smutečních věnců připravují také květiny na položení a květinové koše. S výběrem smutečních květin vám může pomoci také květomluva. Položenou smuteční květinou lze vyjádřit vztah k zesnulé osobě.

Pokud jste k sobě měli blízko, patrně víte, které květiny byly jeho oblíbené. V takovém případě se nemusíte držet smuteční etikety. Raději přineste květiny, které měl skutečně rád a které mu dělaly radost i za života. Nezapomeňte ale na fakt, že se jedná o rozloučení s milovaným člověkem. Smuteční květiny musí být i tak vkusné a co nejméně výstřední.

Jaká by měla být barva smutečních květin? Tradičními barvami jsou oranžová, žlutá, červená, modrá a bílá. Obecně platí, že tmavší barvy volíme na smuteční vazbu pro pány, tlumené odstíny dáváme ženám a bílé a světlé barvy se dávají pro mladší lidi.

Počet květin na pohřeb

Záleží nejen na tom, jaké květiny se hodí na pohřeb, ale také na jejich počtu. Zde neplatí žádné buď a nebo. Jediný správný počet květin na pohřeb je sudý. Říká se, že sudá květina symbolicky nahrazuje zemřelému chybějícího člověka do páru. Jiný důvod zase říká, že jedna květina je pro zesnulého a druhá pro Boha.

Připravíme pro vás smuteční vazbu podle vašich představ a požadavků: květinu na rakev, výzdobu obřadní místnosti, květiny před rakev nebo na položení. Nikdy nepoužíváme vazbové květiny, ale vždy jen čerstvé řezané květiny, jejichž životnost je mnohonásobně delší.

Nebudeme Vás zahlcovat každodenním spamem, jednou za čas Vám pošleme email s informacemi o novinkách nebo zajímavých akcích.

Nahoru

723 350 000