| Doprava ZDARMA po CELÉ ČR již při nákupu za 1.190 Kč | - | 100 růží již za 1.145 Kč |

Jak uvázat kytici (jednoduchý návod)


Jak uvázat kytici
z čerstvých řezaných květin? Připravte si zahradnické nůžky, nožík a samozřejmě květiny. Začněte očištěním spodní části stonků. Vyberte si středovou květinu a na ni našikmo přikládejte další květiny a dekorační zeleň. Kytici v ruce neustále protáčejte, aby získala kulatý tvar.

Uvázat kytici chce trochu trpělivosti a šikovné ruce. Nevzdávejte to, pokud napoprvé nebude jak od profesionála. První pokusy vám nejspíše zaberou více času, ale pokaždé bude výsledek krásnější a krásnější. Ani se nenadějete a za 20 minut budete mít nádhernou kytici do vázy nebo milý dárek pro maminku.

Které květiny do kytice

Pokud budete vázat kytici úplně poprvé, můžete začít třeba jen s jedním druhem květiny. Na jednodruhové kytici si krásně vyzkoušíte všechny techniky i tvarování dokulata. Nejlépe se vám bude pracovat s chryzantémoutulipány i růžemi.  Jakmile si budete jistější v kramflecích, můžete se pustit do míchané kytice.

Klasickou vazbu dokulata lze uvázat ze všech druhů květin. Nebojte se být odvážnější a pustit se do experimentů. Květiny, které se k sobě zdánlivě nehodí, jsou většinou těmi, kterým to spolu sluší. Nezapomeňte na dekorační zeleň, nejenže kytici provzdušní, ale dodá jí bohatý tvar a šmrnc.

Jak uvázat kytici krok za krokem

Díky tomuto jednoduchému návodu se vám podaří uvázat krásnou kytici přibližně za 20 minut.

  1. Budete potřebovat: květiny a dekorační zeleň, zahradnické nůžky, nožík, lýko (na svázání)
  2. Spodní části stonků zbavte listů. Ve vodě by začaly hnít, čímž byste zkracovali by životnost květin.
  3. Vyberte si první květinu a přes ni, mírně našikmo, přiložte druhou. Takto pokračujte i s dalšími květinami.
  4. Květiny a zeleň pravidelně střídejte. Květiny s těžším květem udržujte více ve středu, aby měly oporu a nenakláněly se.
  5. Kytici v ruce si neustále pootáčejte. Hlídejte si přitom výšku, tzn. aby všechny rostliny končily přibližně stejně vysoko.
  6. Spodní patro uzavřete zelení, např. kapradím.
  7. Kytici můžete svázat třeba lýkem. Neutahujte jej ale moc pevně, abyste květiny neuškrtili.
  8. Už stačí jen zastřihnout holé konce stonků. Délka stonků by měla být třetinová oproti výšce kytice. 

Fígl, jak uvázat krásnou kytici, tkví v tom, že výsledek působí nenuceně. Při vázání prostě střídejte květiny tak, jak vám padnou pod ruku. Pouze si hlídejte, aby se druhy květin moc často neopakovaly. Jinak vůbec neřešte, kde je která květina umístěna a jestli to nevypadá blbě.

Držíme palce! ♥

Pro opravdové fajnšmekry: Mrkněte, jak se váže kytice 100 Rhodos v délce 90 cm.

 

Nebudeme Vás zahlcovat každodenním spamem, jednou za čas Vám pošleme email s informacemi o novinkách nebo zajímavých akcích.

Nahoru

723 350 000